O B S

قـوانین و مقررات

سیاست نامه حریم خصوصی

«OBS» به حریم خصوصی کاربران خود احترام می‌گذارد و متعهد به حفاظت از اطلاعات شخصی است که شما در اختیار آن می‌گذارید. از آنجا که جمع‌آوری و پردازش اطلاعات شخصی بخش غیرقابل اجتنابی در فرایندهای مبتنی بر گوشی همراه و اینترنت است لذا به منظور آگاهی کامل از سیاست و عملکرد OBS در این زمینه، مطالعه این سند تحت عنوان «سیاست نامه حریم خصوصی» و هر گونه پیام دیگری که در خصوص جمع‌آوری و پردازش اطلاعات توسط OBS به حساب کاربری شما ارسال می‌شود، ضروری است.
این سند مشتمل بر موارد ذیل در خصوص اطلاعات شخصی و یک واژه‌نامه است که مطالعه آن را برای درک بهتر اصطلاحات تخصصی پیشنهاد می‌کنیم.

۱- درباره OBS

۲- تغییرات این سند

۳- کدام اطلاعات توسط OBS جمع‌آوری می‌شوند

۴- از اطلاعات چه استفاده‌ای می‌کنیم

۵- اطلاعات در اختیار چه اشخاصی قرار می‌گیرند

۶- امنیت اطلاعات شخصی

۷- درخواست‌های شما

۱- درباره OBS

OBS یک کارگزار ارائه دهنده ی خدمات است که این فرصت را به تولیدکنندگان محتوا میدهد تا بدون سرمایه‌ی اولیه و تنها با بهره گیری از توانایی و تخصص خود، بتوانند با کارفرمایان و شرکتهای داخل یا خارج از کشور کار کنند، یا اینکه محتوای دیجیتالی که تولید کرده اند را به فروش بگزارند و از این طریق درآمد ارزی کسب کنند.
اگر تولید کننده محتوای دیجیتال نیستید، و قصد دارید این کار رو فرا بگیرید OBS با ارایه بستری مناسب نحوه فراگیری این کار را به شما خواهد گفت، فقط کافیست انتخاب کنید که میخواهید چه محصولی را تولید کنید. کارگزاری او بی اس با ارائه‌ی سرویس‌های مختلف، مسیر ورود شما به عرصه تجارت جهانی رو آسان می‌کند .
در این سند، منظور از «OBS» و «ما»، شرکت پیشگامان فرارسانه سروش با شماره ثبت ۱۰۳۸۰۵۴۲۳۴۸ است.

۲- تغییرات این سند

این سند مطابق با آخرین تغییرات قوانین و مقررات موضوعه کشور تدوین شده و مبیّن کلیه حقوق شما تحت قانون تجارت الکترونیکی مصوب ۱۳۸۲و اسناد بین‌المللی ذی‌ربط است. این سند ممکن است دستخوش تغییرات و تجدیدنظر شود و در صورتی که اطلاع‌رسانی تغییرات به موجب قانون الزامی باشد، این تغییرات از طریق حساب کاربری به کاربران اطلاع داده خواهد شد. این سند، آخرین بار در تاریخ ۱ بهمن ۹۹ مورد بازبینی و به‌روزرسانی قرار گرفت.

۳- کدام اطلاعات توسط OBS جمع آوری می شوند

اطلاعات ممکن است توام با استفاده شما از سرویس های OBS (اطلاعات فنی و گزارش‌های سرور عمدتاً به این شیوه جمع‌آوری می‌شوند و در سرورهای ما نگهداری می‌شوند) در دسترس و اختیار OBS قرار گیرد، همچنین OBS ممکن است اطلاعات را مستقیماً از شما دریافت کند (هنگام ایجاد حساب کاربری، ثبت نظر، تماس و مکاتبه با پشتیبانی و یا تکمیل هر فرم یا ورود اختیاری اطلاعات).
اطلاعاتی که بعد از ایجاد حساب کاربری در اختیار OBS قرار می‌گیرد اطلاعاتی که توسط OBS (بعد از ایجاد حساب کاربری) جمع‌آوری می‌شوند شامل موارد ذیل است:

۳-۱- اطلاعاتی که برای ایجاد حساب کاربری در وب سایت OBS ضروری است شامل شماره تلفن همراه، آدرس ایمیل و رمز عبور (به صورت رمز‌گذاری‌شده) یا سایر اطلاعاتی که شما در اختیار OBS قرار می‌دهید.

۳-۲- نظراتی که در وب سایت OBS ثبت می‌نمایید و فهرستی از محصولات و خدمات خریداری شده.

۳-۳- سوابق کلیه خریدها در بستر OBS.

۳-۴- صدا و مکاتبات شما در تماس با تیم پشتیبانی ضبط می‌گردد.

در صورتی که شما مایل نیستید اطلاعات شما در اختیار OBS قرار گیرد، لطفا از ایجاد حساب کاربری و ثبت اطلاعات شخصی در سایت OBS خودداری نمایید.

۴- OBS از اطلاعات چه استفاده‌ای می کند

موارد عمده استفاده از اطلاعات عبارتند از:

۴-۱- استفاده از اطلاعات به منظور اجرای قرارداد فعلی یا آتی بین OBS و کاربر یا در مواردی که برای استیفای حقوق قانونی OBS ضروری باشد. به عبارت دیگر، از آنجا که OBS برای ارائه بهترین محصولات و خدمات، با بیشترین امنیت برای کاربر و همچنین بهبود خدمات نیاز به استفاده از برخی اطلاعات دارد، بنابراین OBS با استفاده از اطلاعات کاربران ممکن است اقدامات ذیل را انجام دهد:

۴-۱-۱- ارزیابی عملکرد سایت OBS و رفع اشکالات آن‌ها در نسخه‌های آتی،

۴-۱-۲- افزایش امنیت و صحت عملکرد سایت ،

۴-۱-۳- بهبود تجربۀ کاربری از طریق انطباق با نیازها و شرایط کاربر و سیستم‌عامل‌های مورد استفاده کاربران،

۴-۱-۴- تحلیل رفتار کاربران در استفاده از سایت از جمله در مواجهه با نتایج جستجو و در نتیجه بهبود نتایج جست‌وجو با توجه به کلیدواژه‌های جستجو شده در میان کاربران،

۴-۱-۵- ارائه خدمات به نحوی که کاربر بتواند به نحوی کارآمد و منحصر به فرد، از کلیه امکانات موجود در سایت استفاده کند به عنوان مثال بهبود نتایج جستجو و ارائه پیشنهاد‌های اختصاصی به کاربر،

۴-۱-۶- انجام و تکمیل تراکنش و خرید محصولات،

۴-۱-۷- اطلاع‌رسانی رخدادهای مهم مانند به‌روزرسانی‌های خدمات و محصولات ، تغییرات مهم در شرایط استفاده از OBS یا سیاست‌نامه حریم خصوصی،

۴-۱-۸- پیشنهاد خدمات و محولات بر رفتار کاربر، جست‌وجوهای کاربر و اولویت‌هایی که به OBS اعلام کرده است،

۴-۱-۹- آموزش تیم پشتیبانی برای پاسخگویی به کاربران و نظارت بر عملکرد آن‌ها،

۴-۱-۱۰- استفاده از اطلاعات برای طرح دعوا توسط OBS، دفاع و پاسخگویی در برابر دعاوی مطروحه علیه OBS و هرگونه اقدام قضایی یا اداری مرتبط به منظور دفاع از حقوق و اموال OBS یا کاربران،

۴-۱-۱۱-حسب مورد استفاده از اطلاعات برای بازپرداخت وجوه به کاربران،

۴-۱-۱۲- انجام مکاتبات و تماس با کاربران توسط تیم پشتیبانی،

۴-۱-۱۳- توسعه و ارائه خدمات بهتر و بیشتر توسط OBS یا مجموعه شرکت‌های همکار و وابسته به آن،

۴-۱-۱۴- OBS اطلاعات کاربران را برای ارائه‌ی گزارش‌های آماری از صنعت و کاربران، بدون اینکه به طور مستقیم به یک شخص حقیقی مشخص و معین مرتبط باشد، استفاده می‌کند.

۵- اطلاعات در اختیار چه اشخاصی قرار می گیرند

۵-۱- OBS ممکن است در راستای مطابقت عملکردش با قوانین و مقررات کشور اطلاعات موضوع این سند را در جریان رسیدگی قضایی و/یا در پاسخ به دستور مراجع قضایی ذی‌صلاح در اختیار نهادهای ذی‌ربط قرار دهد.

۵-۲- OBS به اشخاص ثالثی که به نحوی در ارائه خدمات با ما همکاری می‌کنند و یا وابسته به OBS هستند، تنها در چارچوب این سند اجازه استفاده و پردازش اطلاعات شخصی شما را می‌دهد.

۶- امنیت اطلاعات شخصی

۶-۱- یکی از اولویت‌های اصلی OBS محافظت از اطلاعات حساب کاربران و جلوگیری از دسترسی‌های غیرمجاز به این اطلاعات است. بر همین اساس:

۶-۱-۱- بسیاری از خدمات OBS با SSL رمزگذاری شده‌اند،

۶-۱-۲- برای هر بار ورود به حساب کاربری در OBS از رمز عبور یک‌بار مصرف (OTP) استفاده می‌شود که تنها با دسترسی به آدرس ایمیل یا شماره تلفن همراهی که از طریق آن در OBS، حساب کاربری خود را ایجاد کرده‌اید امکان‌پذیر است،

۶-۱-۳- اطلاعات حساب یا کارت بانکی که در زمان پرداخت وارد می‌کنید، در درگاه بانکی وارد می‌شوند و به هیچ‌ عنوان در OBS دریافت و ذخیره نخواهند شد و از طریق درگاه بانکی مورد استفاده خواهند بود.

۶-۲- علی‌رغم تمام رویه‌های ایمنی که OBS مطابق با قانون به هنگام ارائه خدمات اتخاذ کرده است، متاسفانه تدابیر امنیتی را نمی‌توان به صورت صد در صدی تضمین نمود، بنابراین مقتضی است:

۶-۲-۱- از اطلاعات حساب کاربری خود محافظت کرده و آن‌ها را در اختیار اشخاص ثالث قرار ندهید،

۶-۲-۲- رمز عبوری را انتخاب نمایید که حتی‌الامکان برای دیگران غیر قابل حدس باشد،

۶-۲-۳- در صورت وقوع سرقت گجت های هوشمند و همچنین پیش از واگذاری آدرس ایمیل و شماره تلفنی که با آن حساب کاربری ایجاد کرده‌اید، موضوع را به OBS اطلاع دهید تا حساب کاربری شما تعلیق شده یا اطلاعات موجود در آن تغییر کند. در غیر این صورت و در موارد دسترسی اشخاص ثالث به رمز عبور شما، تمامی مسئولیت هرگونه استفاده یا سوءاستفاده از حساب کاربری شما به عهدۀ شخص شماست و OBS هیچ‌گونه مسئولیتی در این مورد ندارد.

۷- درخواست های شما

تحت شرایطی، شما می توانید متقاضی هر یک از موارد ذیل در رابطه با اطلاعات شخصی خود باشید:

۷-۱- درخواست دسترسی به اطلاعات شخصی خود که در اختیار OBS قرار دارد،

۷-۲- درخواست تکمیل اطلاعات ناقص یا اصلاح اطلاعات نادرستی که در اختیار OBS قرار دارد،

۷-۳- درخواست حذف یا محو کردن اطلاعات شخصی؛ در این خصوص OBS درخواست شما را بررسی و تنها در چارچوبی که قانون اجازه می‌دهد اطلاعات را حذف یا محو می‌نماید و به نحو مقتضی به شما اطلاع‌رسانی خواهد کرد،

۷-۴- اعلام عدم رضایت نسبت به جمع‌آوری، ذخیره، پردازش و توزیع اطلاعات شخصی در مواردی که به موجب قانون این اقدامات مستلزم رضایت شماست؛ در این خصوص OBS درخواست شما را بررسی و تنها در چارچوبی که قانون اجازه می‌دهد اقدام و به نحو مقتضی به شما اطلاع‌رسانی خواهد کرد. همانطور که قبلا ذکر شد، عدم دسترسی OBS به برخی اطلاعات، ممکن است مانع ارائه تمام یا برخی از خدمات یا عملکرد مناسب سایت یا برنامه گردد.

۸- شرایط درخواست

۸-۱- شما می توانید درخواست های خود را به نشانی الکترونیکی obs.service@vas24.ir ارسال نمایید.

۸-۲- درخواست شما در هیچ یک از موارد فوق متضمن پرداخت هزینه نمی‌باشد.

۸-۳- در هر یک از موارد فوق، OBS ممکن است اطلاعاتی را به منظور تأیید هویت و حصول اطمینان از حق دسترسی شما به اطلاعات شخصی، درخواست کند. این اقدامات و تدابیر با هدف محافظت از اطلاعات و جلوگیری از دسترسی‌های غیرمجاز به اطلاعات شخصی شما انجام می‌شوند.

۸-۴- OBS هر درخواست را ظرف حداکثر یک ماه پاسخ خواهد داد مگر آنکه پیچیدگی یا تعدد موضوعات بررسی طولانی‌تری را اقتضا کند؛ در این صورت OBS ، اطلاع‌رسانی های لازم را انجام خواهد داد.

اسکرول کنید